Lucrări de reamenajare a terenului pe care se află construcţia neterminată a Băncii Agricole

După preluarea în proprietate a terenului pe care se află fundaţia Băncii Agricole, situat pe strada Petre Ghelmez în zona blocurilor ANL, Primăria Municipiului Giurgiu a demarat marţi, 14 ianuarie 2014, acţiunea de demolare a acestei construcţii neterminate.
Această măsură a fost luată de municipalitate pentru prevenirea izbucnirii unui focar de infecţie, dat fiind faptul că terenul devenise un loc unde se aruncau frecvent gunoaie, dar şi pentru evitarea riscului de accidentare a persoanelor care ar fi putut cădea în groapa formată de fundaţia neacoperită.
După lucrările de demolare, echipele de muncitori vor curăţa terenul de moloz şi de gunoaiele depozitate şi îl vor aduce la acelaşi nivel, pregătindu-l astfel pentru o viitoare întrebuinţare.
În felul acesta, se va rezolva şi problema aspectului inestetic pe care această construcţie neterminată îl dădea oraşului.

Ultima modificare: 15.01.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Acţiuni culturale dedicate Zilei Culturii Naţionale